Audi Sport UK Team ile Le Mans Endurance Serisinde başarılı bir 2004 sezonunun ardından Team Veloqx, yüksek profilli bir dayanıklılık etkinliğine, tamamen yeni, ultra yüksek performanslı bir yarış arabası ile geri döndüğünü duyurdu. İşte karşınızda hiper performans arabası Veloqx Fangio.

Adını, dört kez F1 şampiyonu olan sürüş efsanesi Juan Manuel Fangio'dan alan, Le Mans hedefli yeni hiper otomobil Veloqx Fangio, son model V-12 motorlu bir Ferrari'yi temel alıyor. Ultra düşük sürüklenme katsayısına sahip, şık, tamamen özel yapım bir karbon fiber gövde seti, entegre arka kanat ve etkileyici yüksek çıkışlı Pagani tarzı dörtlü egzoz kurulumu gibi özellikler, Fangio'ya kesinlikle fütürist ve benzersiz bir görünüm kazandırıyor.

Fangio'ya güç sağlamak ve motoru beslemek için yeşil hidrojen gibi sayısız biyoyakıt kullanılabiliyor. Yani, çevre dostu birkaç farklı yakıt seçeneğiyle çalışabilen sıfır emisyonlu bir içten yanmalı motora sahip. Team Veloqx'un kurucusu Sam Li, Fangio'nun gerçek rekabet ortamına girmesinden önce daha fazla geliştirilmesine imkan vermek için ekibine birkaç yıl daha süre verdi.

Fangio, var olan en hızlı ve en son teknolojiye sahip yarış arabalarından bazılarıyla teker tekere gidecek şekilde hazırlıklarını sürdürürken, ilk yarışına 2025 sezonunda başlaması bekleniyor. En azından her şey plana göre giderse. Veloqx Fangio LM Hypercar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklayın.