Satın almak istedğinizde neredeyse her yerde hoparlör bulabiliyor olmanız aslında iki ucu keskin bir kılıç gibidir. Bir yandan, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda saygın, yüksek kaliteli seçenek var, diğer yandan ise çok fazla miktarda vasat ürünle de karşılaşabiliyorsunuz. Hoparlör alanı inanılmaz derecede rekabetçi, özellikle bu alan Bang & Olufsen, Sony ve Sennheiser gibi ses devlerini içeriyorsa. Neyse ki bütün bu karmaşanın arasından sıyrılarak karşımıza çıkan Van der Waals girişimi, daha havalı bir hoparlör ile aklımızı karıştırmadan direkt sonuca varmamızı sağladı.

Van der Waals'ın hoparlörü, birinci sınıf ses kalitesi sunarak ve aynı zamanda ferrofluid görselleştiriciye sahip bir ekran kullanarak en üst düzey görsel-işitsel deneyimi yaratmayı hedefliyor. Ferromanyetik sıvıya aşina olmayanlar için açıklayalım. Bu sıvı, sıfır yerçekimi koşullarında yakıtı kontrol etmek için NASA tarafından geliştirilen ve roketlerde kullanılan bir maddedir. 

Ferromanyetik sıvı, newtonyen olmayan bir sıvı olarak bilinir. Yani çalkalandığında normal bir sıvı gibi davranmaz. Esasen aynı anda hem katı hem de sıvıdır. Bu nedenle, örneğin bir hoparlörden gelen ses dalgalarıyla titreştirdiğinizde, ferroakışkan, titreşimlere göre şeklini değiştirir. Sonuç, sanki simsiyah bir flubberın müziğinizle dans ediyormuş gibi görünmesini sağlayan üç boyutlu bir görsel deneyim oluyor. Ayrıca, Van der Waals'in hoparlöründe ferrofluidin dans etmesi için mükemmel bir kontrast zemin oluşturan bir dizi LED hoparlör ışığı da görsel şenliğe destek veriyor.

Ferrofluidin çarpıcı görünümünün yanı sıra, hoparlörün kendisi de yuvarlak, modern bir tasarıma sahip. Bu nedenle hoparlöre aktif olarak kullanmadığınız zamanlarda bile yine de güzel bir tasarım olarak hizmet edebilir. Van der Waals'ın bu hoparlörü, temperli cam ve anodize alüminyum bir yapıya sahip. Henüz dünya çapında satış için mevcut değil, ancak hızlı hareket ederseniz, Kickstarter'da 349 dolar karşılığında mevcut 500 birimden birine sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayın.

 

Daha fazla hoparlör seçeneğini incelemek isterseniz buraya tıklayın.

 
Daha fazla hoparlör seçeneğini incelemek isterseniz buraya tıklayın.