Fiziksel aktivitelerinizi takip eden akıllı saatler ya da fitness tracker dediğimiz akıllı cihazların piyasada pek çok çeşidi mevcut. Activité Steel’i bunlardan ayıran en temel özelliği dış görünüşü itibariyle klasik kadranlı bir saat olması.

Activité Steel’in üzerinde hiçbir düğme, tuş falan yok. Peki, aktivitemizi nasıl takip ediyor? Ya da biz bunları nerden görebiliyoruz? Cevabı çok basit; sahip olduğu ve “Connected Movement™ Technology” adını verdiği teknoloji ile bütün fiziksel aktivitelerinizi takip ediyor ve akıllı telefonunuz ile senkronize olup uygulama üzerinden bütün verileri görmenize ve kişisel gelişiminizi takip etmenize imkân sağlıyor.

İster yürüyün ister koşun isterseniz de yüzün; siz serbestçe aktivitenizi yaparken Activité Steel gerekli verileri kaydedip telefonunuza aktarıyor. Aktiviteniz bittikten sonra telefonuna baktığınızda attığınız adım sayısını, koştuğunuz mesafeyi ya da yaktığınız kalori değerlerini ekranda görüyorsunuz.

Akıllı saatlerin en büyük problemi şarjlarının kısa gitmesidir sanırım. Activité Steel için böyle bir durum söz konusu bile değil. Ölçtüğü değerleri telefona aktarmaktan ibaret olan işlevi sayesinde pili 8 aya kadar gidiyor. 8 ayda bir pilini değiştirerek normal bir saat gibi kullanmaya devam edeceksiniz. Mükemmel bir olay.

“Sleep tracker” özelliği ile uyku sağlığınızı yakından takip edebiliyorsunuz. Alarm özelliğini telefon üzerinden ayarlayabiliyorsunuz. Alarm saatinde titreşimle sizi uyandırıyor.

Activité Steel’in başka özellikleri de mevcut. Saati 125$ fiyattan satın almak isterseniz buraya tıklayınız.
[post_ads]