Teknolojinin gelişmesine paralel olarak suçluların da yöntemlerinde çeşitli değişiklikler oluyor. Her geçen gün daha da zorlaşan suçu engelleme süreci aklın akılla mücadelesi felsefesi ile hız kesmeden devam ediyor. Belki biliyorsunuz veya bilmiyorsunuz, belki umursuyorsunuz yada umursamıyorsunuz ama bildirmekte fayda var. Kötü niyetli kişiler istedikleri takdirde evinizin anahtarını sadece bir fotoğrafını çekerek kopyalayabilirler. Şaşırtıcı mı geldi? Haberleri okurken daha dikkatli olun ve teknoloji sitelerini her gün takip edin derim.

Şükürler olsun ki, bazı firmalar bu gibi durumlar için ellerinden gelen gayreti göstererek çeşitli ürünler ortaya koyuyor. Mesela UrbanAlps çalışanları, işi bir adım ileriye götürerek, evinizi hırsızlardan korumak için Stealth Key isimli yeni bir alet geliştirdiler. 

Her ne kadar evinize bacadan, pencereden girmeye çalışanları engelleyemiyor olsa da, Stealth Key kapınızı kolayca açıp içeriye sızmayı planlayanlar için gerçekten akıllıca bir çözüm. Üç boyutlu baskı ile üretilen ve titanyum yapısı ile sağlamlaştırılan Stealth Key, sarmal tasarımı sayesinde fotoğraf ile hatta kalıp kullanılarak dahi kopyalanabilmesini engelliyor. En güzeli çalışması için elektronik sistemlere de ihtiyacınızın olmaması, bataryalar bitse, elektrikler kesilse bile kopyalanamayan anahtarınızı kullanarak evinize girebilirsiniz. Şu anda pilot bir program ile denemeler yapan firma yakın zamanda seri üretime geçmeyi planlıyor. Siz de bu Stealth Key teknolojisini ilk deneyenlerden olmak isterseniz, elinizi çabuk tutun ve ön-sipariş ile yaklaşık $1,060 ödeyerek bir kilit ve iki anahtar sistemini satın alın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.