Günlük hayatımızda akıllı telefonlar sayesinde gideceğimiz çoğu yere kolaylıkla gidebiliyoruz. Peki ama telefonun çekmediği, internet erişiminden yararlanamadığımız bölgelerde macera ararken ne yapacağız? İşte off-grid olarak tabir edilen bölgelerde çok işinize yarayacak Garmin Rino 755t bu noktada devreye giriyor. Büyük haritalar açıp-kapatmakla uğraşmayın. Bu el GPS'i ile bir çok şey mümkün.

İleri teknoloji ürünü Rino 755t sadece 3 inç (~7,5cm) kadar büyük! GPS ve GLONASS uydu ağları yardımıyla yerinizi belirlemenizi sağlarken aynı zamanda karşılıklı mesaj göndermenize de izin veriyor. Diğer önemli özelliği ise; kaybolduğunuzda veya başka bir sebeple, diğer Rino 700 serisi cihazların sizi bulmasını sağlayan sinyal vermeye başlaması. 

Hava durumu da elinizin altında. Active Weather hava tahminleriyle hava radarına da ulaşabiliyorsunuz.

Ve son olarak, fotoğraf çekmeniz için de otomatik odaklanma özelliğine sahip 8 MP kamerası da mevcut. Kameranın LED flaşı aynı zamanda fener olarak da kullanılabiliyor. Gerçi bu etkileyici ürün o kadar da ucuz değil; $650 olarak listeleniyor. Satın almak için tıklayın.