Kitty Hawk Flyer temelleri silikon vadisinde atılmış su üzerine inebilen yeni nesil elektrikli bir hava aracı. Bünyesinde bulunan sekiz adet pervaneden güç alarak çalışan Kitty Hawk Flyer dikey olarak kalkıp inme özelliğine ve iki adet dubaya sahip. Bu özellikleri sayesinde özellikle göl ve nehirler üzerinde bot veya pervaneli uçaklara göre daha rahat bir gezi ve eğlence imkânı sağlıyor.

Kitty Hawk Flyer’a aynı bir motosiklete biner gibi bindikten sonra kullanımı çok kolay olan iki joystick ve düğmeler vasıtasıyla kontrol edebilirsiniz. Kendinizi bir video oyunu oynar gibi düşünün, aynen öyle bir şey.

Ultra hafif bir yapıda olan Kitty Hawk Flyer saatte 40 km hıza ulaşabiliyor. Bu nedenle, Kitty Hawk Flyer daha çok eğlence odaklı bir oyuncak olarak nitelendirilebilir.

Kitty Hawk Flyer’ın en güzel yanı ise, kullanmak için herhangi bir sürücü belgesine ihtiyaç duyulmaması. Yani tamamen amatörler için tasarlanmış bir hava taşıtı diyebiliriz.


Macera ve eğlence tutkunlarının yeni oyuncağı olması muhtemel Kitty Hawk Flyer’ın bu yılın sonunda satışa sunulması bekleniyor fakat henüz fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Şimdilik Kitty Hawk Flyer hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın. Aşağıdaki video ve görsellere bir göz atmadan geçmeyin. Heyecanlanacağınıza eminim!