Osprey Packs Aether AG ve Ariel AG seri çantalarının ardından doğa yürüyüşçülerine özel Stratos (erkekler için) ve Sirrus (bayanlar için) adını verdikleri sırt çantalarını satışa çıkardı. Osprey’in Stratos ve Sirrus serisi yeni çantaları çeşitli taşıma kapasitesine sahip. Daha geniş modeller gün aşırı yürüyüşler için ideal olmakla birlikte daha küçük hacimli modeller günü birlik geziler için mükemmel bir seçenek. 24, 26, 34, 36 ve 50 litrelik hacimli seçenekleri ile gelecek erkek modeline karşılık, bayanlar için olan modeli Sirrus ise 24, 36 ve 50 litrelik seçenekleri ile satışa sunulacak.

Genel olarak 210 yoğunluklu naylondan yapılan bu çantaların, kullanılırken daha çok yıpranabilecek yerleri ise 420 yoğunluklu naylondan. Osprey Packs’in diğer serilerinde olduğu gibi bu çantalarda da AirSpeed süspansiyon sistemi mevcut. AirSpeed süspansiyon özelliğine sahip sırt kısmında bulunan 3D nefes alabilir ve ergonomik gözenekli yapı çantanın bir taraftan havalandırmasını sağlarken aynı zamanda ergonomik yapısı sayesinde sırta binen yükün dağılmasını sağlayarak kullanıcıya rahatlık ve destek sağlıyor. Ayrıca omuz kayışları ile kalça kayışları arasındaki mesafeyi ayarlama özelliği sayesinde sırta binen yük azalıyor.

Bütünleşik yağmur kılıfını Osprey Packs’in diğer çantalarında olduğu gibi bu seride bulmak mümkün. Çantanızı ve alet edevatınızı kötü hava koşullarından koruyan yağmur kılıfını dilediğiniz zaman çantadan çıkararak çantanın alt kısmında bulunan kılıfa öze cebe koyabilirsiniz. Ayrıca Stratos ve Sirrus’un her iki yan tarafında elastik cepler ve kalça kayışlarının üzerinde fermuarlı küçük cepler var. Son olarak göze batan diğer detaylar ise çantalarda bir çift sıkıştırma kayışı ile birlikte ön tarafında yürüyüş sopalarınızı takabileceğiniz kayışların da mevcut olması.

Çantaların boş ağırlıklarına gelirsek, Stratos çantaların ağırlıkları 1.08 kg’dan (24 litrelik) başlayarak 1.48 kg’a (50 litrelik) kadar uzanıyor. Bayan modeli olan Sirrus'larda ise ağırlıklar 1.08 kg’dan (24 litrelik) başlayarak 1.44 kg’a (50 litrelik) kadar.

Farklı büyüklükte ve renkte seçeneğe sahip Osprey Pack’in bu yeni seri Stratos ve Sirrus sırt çantaların fiyatları 120$’dan başlıyor. Çantalar hakkında detaylı bilgi ve satın almak için tıklayın.