Apple Pay, Apple'ın iPhone 6'nın tanıtımını yaptığı sunumda dikkatleri üzerine çeken bir özellik. Bu yeni ödeme metodu iPhone 6 ve 6 Plus ile beraber gelecek ve Touch ID sayesinde güvenli bir şekilde kullanılabilecek. Merak edilen ise Apple'ın bu özelliği  Apple Watch'ta nasıl kullanacağı. Malum Apple Watch touch ID yeteneği barındırmıyor.

Alınan duyumlara ve yapılan açıklamalara göre Apple Watch üzerinde bulunan Apple Pay touch ID yerine bir şifre kullanarak çalışacak. Tabi her alışverişinizde bu kodu tekrar tekrar yazmak zorunda kalmayacaksınız. Bir defa kodu yazdıktan sonra saati bileğinizden çıkarmadığınız müddetçe tekrar yazmanıza gerek kalmayacak. Ne zamanki Apple Watch bileğinizden çıkar, o akıllı güzelim saat bunu hemen algılar ve kodu sıfırlar. Yani saati kolunuza takarak tekrar alışveriş yapmak isterseniz daha önce belirlediğiniz kodu yazmanız gerekecek. 

En azından bazı Apple'a yakın isimler ve MasterCard'ın ağa babalarından biri böyle söylüyor. Ben olsam şunu da derim:"O kadar sensörü boşuna mı yaptık!"